מעוניינים להתגרש בהסכמה? גישור גירושין זה בשבילכם. הליך הגישור מאפשר לכם לסיים את פרק הנישואין מתוך הסכמה הדדית ובצורה יעילה וזולה, כאשר מטרתו העיקרית של ההליך היא לגבש הסכם הכולל את רצונותיכם ומתן פתרונות לתרחישים עתידיים. עורך דין גירושין בחיפה ומגשר מוסמך יסייע לכם להגיע להסכמות הטובות ביותר, בזמן המהיר ביותר.​

למה לפנות לתהליך של גישור גירושין?

ההחלטה לפרק את התא המשפחתי ולהתגרש אינה מהווה החלטה פשוטה, בפרט כאשר מעורבים בתמונה ילדים ויש לה השלכות נרחבות גם על המשפחה המורחבת. בני זוג הניצבים בפני הליך גירושין, מצויים פעמים רבות במצוקה רגשית, חברתית וכלכלית והתחושה היא שכל עולמם מתערער.

לכן, גישור גירושין מהווה דרך אלטרנטיבית מומלצת, המסייעת לכם בפתרון הסכסוך בצורה פשוטה, יעילה ומהירה ביותר, כאשר בסופו של התהליך, ייחתם הסכם גירושין המותאם לרצונות ולצרכים האישיים שלכם ושל בני משפחתם.

מהו גישור גירושין?

הליך גישור גירושין הוא טוב ויעיל לפתרון סכסוך בין בני זוג המעוניינים לסיים את קשר הנישואין ולערוך הסכם גירושין מתוך הסכמה הדדית ולא דרך ניהול קרבות משפטיים ממושכים הגוזלים אנרגיה, זמן וכסף יקרים וקרוב לוודאי שיביאו להעכרת מערכת היחסים ביניהם. מטרת ההליך היא לגרום לבני הזוג למצוא ביחד פתרונות משותפים, מושכלים והוגנים, ולסיים את הסכסוך ביניהם באמצעות גיבוש של הסכם גירושין, הנערך מתוך בחירה, רצון חופשי וכבוד הדדי.

גישור גירושין הוא דרך שבה ניתן לצלוח את הליך הגירושין בצורה נעימה, מכובדת, מועילה, מהירה וזולה יחסית, על ידי הסכמה של שני הצדדים. זהו הליך וולונטרי המאפשר לבני הזוג לעכל לאט ולחשוב לעומק על ההחלטה לסיים את מערכת הנישואין. גישור גירושין מתנהל בצורה חשאית וסודית על פי חוק בתי המשפט ואסור לצדדים או למגשר להשתמש במידע שנתגלה במהלכו. חשוב לציין, שבמיוחד כשמעורבים ילדים ברקע, זו הצורה הטובה ביותר לשמור על טובתם כיוון שהמחלוקות בין בני הזוג ייפתרו בעזרת ניסוח הסכם גירושין בהסכמה, בצורה נעימה ושקטה, ללא כעס, ריבים וקרבות בבתי המשפט.

היתרונות בפנייה לגישור גירושין

לבחירה בתהליך של גישור גירושין יתרונות רבים, כאשר המרכזי שבהם הוא הסיוע המוענק לצדדים בעריכת הסכם גירושין יצירתי ומקיף, הכולל גיבוש פתרונות והסכמות למצבים שונים בעתיד ומתנהל בצורה נעימה, מהירה, ברורה ומכבדת.

מבחינת עלויות, מדובר בדרך מהירה וזולה ביחס לניהול הליך גירושין בבתי המשפט אשר יכול להימשך זמן רב ולעלות הרבה מאוד כסף. מבחינת הזמינות, בחירת עורך דין גירושין בחיפה המתמחה בגישור תאפשר לערוך את פגישות הגישור במועד שנוח לצדדים, גם לאחר יום העבודה ואין תלות ביומן בית המשפט ובמועדי דיונים.

בהליך גישור ניתן לשמור על קשר טוב בין בני הזוג גם לאחר הגירושין, מכיוון שהוא נערך בהסכמה ובכבוד הדדיים ומביא בחשבון את הרצונות של שניהם. בהליך הגישור, המגשר יכול להציג בפני הצדדים מגוון פתרונות יצירתיים, בשונה מההליך בבית המשפט, שבו השופט מחויב לפעול על פי החוק והפסיקה. בנוסף,

בהליך הגישור שמים דגש על קיום דיון תרבותי ונינוח, באווירה רגועה וללא טונים צורמים ופעולות משפטיות של מי מהצדדים נגד האחר.

מתי כדאי לפנות לגישור?

לבני זוג המעוניינים לסיים את הנישואין בצורה יפה, ללא מריבות בבתי משפט, מומלץ לפנות לגישור גירושין. בהליך זה שמים דגש על הן על הצד הרגשי והן על הצד הפרקטי של הגירושין.

במסגרת ההליך דנים ומעלים על הכתב נושאים פרקטיים דוגמת משמורת על הילדים, הסדרי ראייה וחינוך, מזונות ילדים, חלוקת הרכוש המשותף, זכויות סוציאליות ועוד. במקביל, שמים דגש מרכזי על הצד הרגשי ועל יצירת קשר חיובי בין בני הזוג, גם לאחר הגירושין. זאת, על מנת לאפשר לבני הזוג להמשיך ולהתנהל בצורה תקינה ונעימה בכל הקשור לילדים גם בעתיד.

בנוסף, יש בכך כדי לאפשר לצדדים להתמודד בצורה בריאה וטובה עם המשבר שפוקד אותם כך שכל אחד מהם יוכל בקלות יותר להשתחרר ולהמשיך בחייו לאחר הגירושין. חשוב להדגיש, הבחירה בהליך של גישור צריכה להיעשות מתוך רצון אמיתי של בני הזוג, המעוניינים לפתור את הסכסוך ביניהם בדרך של שלום מחוץ לכותלי בית המשפט.

ההליך מתנהל באמצעות פגישות של המגשר עם הצדדים ביחד ולחוד, בניסיון לדבר ולהעלות את כל הנושאים שאין לגביהם הסכמה של בני הזוג ולהגיע ביחד לפתרונות שיהיו מקובלים על שניהם. לאחר עריכת הסכם גירושין, המקובל על שני הצדדים, יש לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני.

כמה עולה גישור?

העלות של גישור גירושין היא זולה ברמה ניכרת לעומת סיום הנישואין בדרך של תביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני. העלות נקבעת לפי שעות העבודה שהשקיע המגשר, כך שכאשר יש הסכמה ותמימות דעים של הצדדים לגבי תוכן ההסכם ולגבי הנושאים הרלוונטיים, העלות הכספית תקטן. מנגד, במקרים שבהם יש חילוקי דעות רבים בין הצדדים, על המגשר לסייע להם להגיע להבנות ולכן הוא נדרש להשקיע שעות עבודה רבות יותר והמחיר יעלה.

פנו למגשר גירושין ותחסכו עלויות מיותרות

גישור גירושין נחשב אמצעי חסכוני ויעיל ביותר ליישוב סכסוכים במשפחה ומהווה כלי מצוין ומומלץ ביותר לבני זוג המעוניינים לפרק את התא המשפחתי בהסכמה, באווירה רגועה ונעימה, תוך שמירה על קשר תקין ביניהם ועל טובת הילדים. מומלץ לפנות למגשר מקצועי בעל ניסיון רב בתהליכי גישור גירושין מכל הסוגים.