אם אתם מעוניינים לסיים את הנישואין בצורה נעימה ומהירה, הסכם גירושין הוא בשבילכם. בסיוע של עורך דין גירושין בחיפה תגבשו הסכם המכיל את הרצונות וההחלטות שלכם בנושא חלוקת הרכוש, משמורת, הסדרי ראייה ואף פתרונות לתרחישים עתידיים.

קצת רקע כללי

תהליך הגירושין מהווה את אחד המצבים המורכבים ביותר מבחינה משפטית ורגשית עבור בני זוג שהחליטו להתגרש, והוא משפיע רבות גם על התא המשפחתי כולו. לכן, בבואכם להתמודד עם הליך גירושין, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין גירושין בחיפה מומחה בתחום ולערוך הסכם גירושין מקצועי ומקיף, על מנת להימנע מקבלת החלטות פזיזות או רגשיות, שעליהן אתם עשויים להתחרט בהמשך הדרך.

חשוב לדעת, שרוב תיקי הגירושין המתנהלים במדינת ישראל מסתיימים בעריכה של הסכם גירושין וזו גם הדרך שעליה ממליצים בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים. הסכם זה מהווה את אחת הדרכים היעילות ביותר לסיים את פרק הנישואין בצורה נעימה, מהירה, פשוטה וזולה יחסית.

מהם היתרונות של הסכם גירושין?

לעריכת הסכם גירושין יתרונות רבים, כאשר היתרון המרכזי הוא בהענקת ודאות מרבית לבני הזוג. בני זוג שהתגרשו בדרך של עריכת הסכם, שקיבל תוקף של פסק דין, יכולים ביתר קלות לתכנן את המשך צעדיהם לעתיד ואף להתחיל פרק חדש בחיים. זאת, מאחר שהם יודעים בדיוק את כל החובות והזכויות שלהם ופועלים במדויק על פי ההסכם. בנוסף לכך, היתרונות הם בכך שהסכם הגירושין מסדיר את כל העניינים והמחלוקות בין בני הזוג, כולל נושא חלוקת הרכוש, סידור הגט והגירושין בבית הדין הרבני, משמורת על הילדים הקטינים, מזונות, מדור ועוד.

כיצד עורכים הסכם גירושין?

במידה שהחלטתם לבחור בדרך של עריכת הסכם גירושין, ראוי ומומלץ לפנות לסיוע של עורך דין גירושין בחיפה אשר יערוך עבורכם את ההסכם. חשוב להקפיד שההסכם יהיה כתוב בצורה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים וכן לוודא ששני הצדדים הבינו את תוכנו באופן מלא. כאמור, מדובר בהסכם חשוב שנועד להסדיר מראש את מרבית הסיטואציות שאפשר לחשוב עליהן במועד סיום קשר הנישואין וישנם נושאים רבים שבני הזוג לא תמיד מודעים אליהם. על כן, חשוב לערוך הסכם באמצעות עורך דין גירושין בחיפה מנוסה ומקצועי בתחום, שידע לנסח את ההסכם ולבנות אותו בדרך הנכונה ביותר עבורכם.

חשוב שתדעו, שגם אם יש הסכם שקיבל תוקף של פסק דין, קיימים נושאים שונים שלגביהם אפשר לפנות לערכאה שיפוטית ולכן גם מטעם זה יש חשיבות לבחירה באיש מקצוע מנוסה שיעזור לכם. פעמים רבות, בני זוג שבחרו לערוך הסכם גירושין לבד, הבינו בדיעבד שעשו טעויות בהסכם, לא הבינו את מלוא המשמעויות וההשלכות של ההסכם ולא שמו לב לדקויות מהותיות.

מה כולל הסכם גירושין

הסכם גירושין בא להסדיר את כל הנושאים הקשורים בפירוק התא משפחתי, כאשר חשוב להתאים אותו באופן ספציפי לנסיבות המקרה. מאחורי כל מקרה של גירושין יש סיפור אישי, נסיבות ייחודיות ומאפיינים מסוימים, שלא בהכרח יתאימו למקרים אחרים, ולכן אין אפשרות לכלול בהסכם גירושין את כל המקרים שעשויים להיות רלוונטיים. יחד עם זאת, רוב הסכמי הגירושין מכילים מספר נושאים עיקריים: נושא חלוקת הרכוש, איזון המשאבים בין הצדדים, מזונות, משמורת על הילדים, הסדרי ראייה וחינוך של הילדים, ענייני הגט, חלוקת חובות והנושאים הנובעים מהגירושין כגון כתובה ועוד.

אישור הסכם גירושין

כל הסכם גירושין חייב לקבל אישור של בית המשפט לענייני משפחה או של בית הדין הרבני כאשר הבחירה באיזה מסלול לבחור תלויה ברצון של בני הזוג המתגרשים, בתפישת העולם שלהם ובצרכים האישיים שלהם.

המסלול הראשון הוא לאשר את ההסכם בבית משפט לענייני משפחה, לבקש משופט שייתן לו מעמד של פסק דין ואז לגשת לבית הדין הרבני עם פסק הדין החלוט בכדי לבצע שם את טקס הגירושין. כאשר מגיעים לבית הדין הרבני עם פסק דין חלוט, החתום על ידי שופט, הדיינים אינם יכולים להתערב והם נדרשים רק לבצע את טקס הגירושין עצמו.

המסלול השני הוא לפנות ישירות לבית הדין הרבני, לבקש מהדיינים לאשר את ההסכם ולתת לו תוקף של פסק דין, כאשר באותו מעמד הדיינים גם יבצעו את טקס הגירושין עצמו. בשני המקרים הצדדים מוזמנים בפני הערכאה השיפוטית ומאשרים שהבינו את ההסכם ואת תוכנו. הערכאה השיפוטית בוחנת אם ההסכם נערך מרצון טוב וחופשי של הצדדים, ואם התנאים מאושרים הסכם הגירושין מקבל תוקף של פסק דין.

מתגרשים בהסכמה? עריכת הסכם גירושין זה בשבילכם

נראה שהסכמי גירושין הפכו לאמצעי נפוץ להסדרת סיום פרק הנישואין בתהליך של גירושין בהסכמה. עריכת הסכם גירושין מהווה את הדרך המשפטית הטובה ביותר לניהול של הליך הגירושין. חשוב ביותר להפקיד לערוך את ההסכם בידי עורך דין גירושין בחיפה, על מנת לשמור על אינטרסים ועל מטרות שונות בהסכם ובכדי לערוך אותו באופן החוקי והנכון ביותר עבורכם.

לעורך דין המתמחה בעריכת הסכמי גירושין יש את היכולת לגשר בין הצדדים, לדאוג ולהדגיש את האינטרסים המשותפים שלהם, את טובת הילדים, את החלוקה צודקת של ענייני הרכוש המשותף ואת ההסתכלות על הקשר בין הצדדים בעתיד. המטרה היא לסיים את הנישואין תוך הבנה משותפת וכבוד הדדי.