מתגרשים בהסכמה וצריכים לנסח הסכם גירושין? עורך דין גירושין בחיפה מקצועי ינסח עבורכם הסכם גירושין מקיף וכולל השומר על זכויותיכם ועל הרכוש והממון השייך לכם ואף ינסח פתרונות למחלוקות עתידיות.

עורך דין הסכם גירושין מקצועי, מנוסה ואמין – הוא האדם שאתם חייבים שיהיה לצדכם במקרה שאתם מעוניינים להתגרש בהסכמה.

תפקידו של עורך דין הסכם גירושין

גירושין הוא תהליך לא פשוט בכלל, בלשון המעטה. מדובר בתקופה לא קלה, שבה אתם מפרקים את התא המשפחתי.

במקרים רבים מעורבים בתמונה ילדים, דבר ההופך את הפרידה לקשה עוד יותר. הליכי גירושין הם הליכים סבוכים ומורכבים, כיוון שצריך להסדיר בהם נושאים משפטיים דוגמת קביעת מזונות, משמורת, חלוקת הרכוש וכיוצא בזה. לכך מצטרפת העובדה שמדובר בתקופה לחוצה, רוויה במתחים ובמחלוקות, כך שישנם מקרים רבים שבהם תהליך הגירושין אינו מסתיים בצורה יפה.

בדיוק בשל כך, חשוב ביותר שתפנו לקבלת ייעוץ משפטי וליווי מקצועי צמוד של עורך דין הסכם גירושין. מדובר בעורך דין מתחום דיני המשפחה, שיש לו את הניסיון ואת הידע המקצועי הנדרשים בכדי לטפל בצורה הטובה ביותר במקרי גירושין – כל מקרה והמאפיינים הספציפיים.

עורך הדין ילווה אתכם באופן אישי וצמוד, החל בעריכת הסכם הגירושין וכלה במועד הפרידה הסופי ולפעמים אף יותר מכך.

בשנים האחרונות, הדרך המשפטית היעילה ביותר לסיים את פרק הנישואין, היא על ידי עריכה של הסכם גירושין בהסכמה. יש לכך יתרונות רבים, הבולט שבהם הוא הוודאות הרבה שהסכם כזה מעניק לשני הצדדים.

הסכם גירושין מסדיר ומעלה על הכתב, את כל הסוגיות השנויות במחלוקת בין בני הזוג, לדוגמה: ענייני המשמורת על הקטינים, סידור הגט בבית הדין הרבני, מדור, מזונות, חלוקת הרכוש המשותף ועוד.

יתרון נוסף הוא בכך שהצדדים להסכם הגירושין מצליחים יותר בקלות להמשיך הלאה ולהתחיל דף חדש, כי יש להם הסכם מפורט מול העיניים, הכולל את כל הזכויות והחובות, והם פועלים לפיו.

תפקידו של עורך הדין, אם כן, הוא לנסח עבורכם את הסכם הגירושין, תוך שמירה על מגוון האינטרסים שלכם בהווה ובעתיד ולסייע לכם לפתוח את הפרק הבא בחייכם בדרך הטובה ביותר שניתן. כחלק מתפקידו, על עורך הדין למצוא את עמק השווה ולוודא שתנאי ההסכם יהיו כמה שיותר הוגנים הן עבור שני הצדדים והן עבור הילדים.

כיצד לבחור עורך דין הסכם גירושין

כאשר אתם עומדים לבחור עורך דין הסכם גירושין בחיפה, רצוי להביא בחשבון מספר גורמים חשובים. אין לשכוח, שלעורך הדין ושלמומחיותו המשפטית השפעה ישירה על תוצאות הליך הגירושין ומכאן על מהלך חייכם בעתיד.

בין הגורמים שעליהם יש לתת את הדעת בעת בחירת עורך דין הסכם גירושין ניתן למנות:

  • ידע מקצועי נרחב ובקיאות בחומר: על עורך הדין להיות מקצועי ביותר ובקיא בעדכוני הפסיקה והחקיקה. ככל שעורך הדין מיומן ומקצועי, הוא ידע איך לצלוח את הליך הגירושין בצורה הטובה ביותר, תוך מזעור המחלוקות בין הצדדים.
  • שנות הניסיון בתחום: זהו תנאי חשוב נוסף לבחירת עורך הדין. אין זה סוד שהשוק בישראל מוצף בעורכי דין, ועל כן עדיף שטבילת האש שלהם לא תהיה על חשבונכם. מן הסתם, עורך דין גירושין ותיק ובעל ניסיון עשיר, טיפל כבר בהרבה סוגים של מקרים, למד כיצד ניתן להתמודד בכל סוג של מקרה, והוא יכול לתת לכם פתרונות יצירתיים ומענה מלא, מהיר ומועיל.
  • יחס בין אישי ברמה גבוהה: כאמור, הליך גירושין הוא נושא מורכב וקשה. לרוב, אנשים הנמצאים בהליכי גירושין שרויים בלחץ נפשי, פחדים, מתחים וחששות רבים. לכן, כחלק מתפקידו עורך הדין חייב להתנהג ברגישות ואמפתיה כלפי הצדדים, תוך שמירה על רמת המקצועיות שלו.
  • תחום ההתמחות מקצועי: בעריכת דין ישנם תחומים רבים, כאשר כל עורך דין בוחר להתמחות ולעסוק בתחומים אחרים. כאשר אתם שוכרים את שירותיו המשפטיים של עורך דין הסכם גירושין, תקפידו לוודא שתחומי העיסוק שלו הם דיני משפחה וגירושין.

אסור לכם להקל ראש בחשיבות הבחירה של עורך הדין הנכון. עורך הדין שאתם בוחרים חייב לדאוג לקיום מלוא האינטרסים שלכם, על הצד הטוב ביותר. בחירה נכונה של עורך דין יכולה בקלות להטות את הכף בדיונים המשפטיים לצד שלכם ולדאוג לכך שתצליחו להשיג את המטרות שבעטיין נכנסתם לתהליך מלכתחילה.

האם מומלץ שעורך הדין יהיה גם מגשר?

אם אתם מעוניינים לסיים את פרק הנישואין בצורה מכובדת ונעימה, ללא התנגחויות מיותרות בבתי משפט, תוכלו לפנות להליך של גישור גירושין. זוהי דרך מומלצת מאוד לערוך הסכם גירושין, בלי להיגרר לתביעות משפטיות הגוזלות הרבה זמן, כסף וכוחות נפשיים.

עורך דין הסכם גירושין שהוא גם מגשר, יוכל להיפגש עם שני הצדדים מספר פעמים ולהביא לסיום המחלוקות בדרך של הסכמה משותפת, תוך שימת דגש על כבוד ועל הוגנות הדדית. תפקידו הוא למעשה לגשר על הפערים הקיימים ברצונות ובעמדות של כל צד. הדרך שבה פועל עורך דין גירושין שהוא מגשר היא על ידי גיבוש של הסכם גירושין בהסכמה, באמצעות תקשורת ישירה, אישית וחיובית בין שני הצדדים. כחלק מתפקידו, עורך דין שהוא גם מגשר יסייע לכם להבין לעומק את רזי החקיקה והפסיקה ומה היה המצב לו המקרה שלכם היה מתברר בערכאות במשפטיות.

בהליך של גישור גירושין, פותרים סוגיות פרקטיות כגון הסדרי ראייה וחינוך, זכויות סוציאליות, משמורת ומזונות ילדים, חלוקת הרכוש ועוד. כמו כן, תשומת הלב מופנית גם לפן הרגשי והמטרה היא ליצור קשר חיובי בריא בין הצדדים גם בסיום הליך הגירושין. רק בצורה הזו, יוכלו שני בני הזוג בעתיד להתנהל ביניהם באופן טוב ונעים בנוגע לטיפול בילדים ובנוגע לעניינים אחרים שיצוצו מן הסתם בהמשך.

חשוב שתדעו, שהליך גישור גירושין הוא חסוי, כך שבמידה שהגישור אינו מצליח, אי אפשר להשתמש בדברים שנאמרו בו בערכאות המשפטיות. עורך דין שהוא גם מגשר, נמצא שם על מנת להמליץ לכם על פתרונות יצירתיים לסיום המחלוקות כך שתגבשו יחד את הפשרה הטובה ביותר וההוגנת ביותר עבורכם.

מהו גובה שכר הטרחה של עורך דין הסכם גירושין?

שכר הטרחה עבור ניסוח הסכם גירושין נע החל מ- 5,000 ₪ להסכם בסיסי כאשר אין דיון בעניין ילדים ואין רכוש וממון רב, ועד ל 25,000 ₪ ואף יותר במקרים מורכבים כשיש דיון בעניין ילדים קטינים ורכוש רב כגון קרקעות, בתים, עסקים וחברות.

דבר נוסף המשפיע על מורכבות ניסוח ההסכם הוא מעורבות בני המשפחה בחברות/בעסקים שלכם, ובמקרים אלו שכר הטרחה יהיה גבוה יותר בשל הצורך למצוא מנגנון שישמור על השגשוג העסקי וההכנסות שלכם מהעסק/מהחברה תוך ביצוע איזון משאבים ע"פ חוק יחסי ממון בין בני זוג – תשל"ג 1973.

מתגרשים בהסכמה? קבלו סיוע של עורך דין הסכם גירושין בחיפה

הדרך המומלצת ביותר לצלוח את תהליך הגירושין, היא לערוך הסכם גירושין. חשוב מאוד לפנות אל עורך דין הסכם גירושין מקצועי ומנוסה מתחום דיני משפחה, כיוון שעומדים לרשותו היכולת והכלים לגשר בין בני הזוג, לדאוג לאינטרסים המשותפים, לשים דגש על טובת הילדים ועל חלוקה הוגנת של הרכוש המשותף. והכל בדרכי נועם, תוך התחשבות וכבוד הדדי.